- Komerční sdělení-PR články

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Kos 

Kos je druh ptáka, který patří mezi nejrozšířenější na...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Atributy dobrého pozemku

Rodinný dům ještě sám o sobě nemusí být splněným snem o bydlení. Tím se stává teprve tehdy, když je postaven na tom správném pozemku, v té správné lokalitě. Mezi faktory, které rozhodují o atraktivnosti stavebního pozemku, patří dostupnost základní vybavenosti jako jsou obchody, služby, zdravotní péče či školy. Neméně důležité je také dobré dopravní napojení umožňující denní docházku do práce či výjezdy za kulturou a zábavou. Vítanou kvalitou lokality určené pro bydlení je také blízkost přírodního prostředí, které nabízí prostor k odpočinku a regeneraci i bez dlouhého cestování. Více o tom, jak by měl vypadat kvalitní pozemek, prozradil Michal Oborný, architekt Penta Investments.

Bydlení v rodinném domě je bydlením na celý život, proto je důležité také to, jak se bude obytná čtvrť v průběhu let měnit. Pokud jsou podmínky bydlení zachovány a rozvíjeny správným směrem, poroste i hodnota této nemovitosti. Koupě pozemku pak není jen výběrem místa pro život, ale také dobrou investicí. Z tohoto pohledu jsou zárukou dlouhodobě vysokého standardu bydlení developerské projekty, které se vyznačují velkou komplexností – dbají na kvalitní urbanistické řešení a funkční využití společných prostor.

Samozřejmostí jsou přístupové cesty a chodníky, společné prostory vybavené mobiliářem pro relaxaci velkých i malých obyvatel, spolu s profesionálně řešenou zelení. Koupě stavebního pozemku od developera má i další výhody. Dává záruku, že pozemek je již v katastru veden jako stavební, nejsou na něm žádné tíhy, věcná břemena ani žádná jiná omezení. Přímo k parcele je přivedena voda, elektřina i kanalizace, takže opravdu stačí už jen začít stavět.

Kvalitě prostředí musí odpovídat i služby, které správce daného území nabízí. Vyšší standard v rámci rezidenčních čtvrtí představuje koncept moderního komunitního bydlení. Full service housing. Jeho základní atributy jsou bezpečnost, soukromí, kvalita bydlení, komfort a komplexní správa areálu obytné čtvrti.

Mezi standardní služby, které správce zajišťuje v uzavřeném soukromém areálu patří péče o zeleň a závlahu, osvětlení, údržba silnic a chodníků během celého roku, 24 hodinová strážní služba, odvoz odpadu či péče o dětské hřiště. Na základě individuální dohody zajistí i různé nadstandardní služby jako například úklid domácnosti, sečení trávníku nebo čištění bazénů.

Náročnější klienti si mohou objednat i komplexní správu rodinného domu. Na Slovensku byl koncept full service housingu poprvé implementován v projektu rezidenčního souboru Záhorské sady, který se nachází v lukrativní lokalitě na úpatí Malých Karpat. Areál je předurčen pro klidné rodinné bydlení a svým charakterem a strukturou podněcuje tvorbu komunity přes blízké sousedské vztahy. Obyvatelé se mohou setkávat v relaxační zóně u potůčku, který se nachází v rámci areálu nebo na dětském hřišti, které zde je pro nejmladší obyvatele.

To, co dělá bydlení v rodinném domě tak výjimečným, je zejména vysoká míra soukromí a vlastní kousek půdy s okrasnou zelení nebo užitkovou zahrádkou. V blízkosti měst je však právě nabídka takových kvalitnějších a zároveň prostornějších pozemků velmi limitována. Záhorské sady jsou jednou z mála lokalit v Bratislavě, kde jsou v nabídce pozemky s nadstandardní výměrou. Díky regulativům platným pro tuto oblast, které přepisují odstupy domů od hranice pozemků, výšku či sklon střechy, zde nehrozí ani přehuštění zástavby, tak jak je tomu v jiných příměstských částech Bratislavy.

- Komerční sdělení-live magazin