- Komerční sdělení-PR články

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Kos 

Kos je druh ptáka, který patří mezi nejrozšířenější na...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Rekonstrukce přeměnila starý španělský dům na moderní bydlení pro mladou rodinu.

Starý dům z Madridu byl již v hodně dezolátním stavu. Původem z 50. let minulého století, s vysokými stropy a zašlou slávou se z něho po rekonstrukci stal příjemný nový domov pro mladý pár s dětmi.

Jeden z historicky téměř prvních „malometrážních“ příbytků ve Španělsku dnes ukrývá ve svém nitru stovky příběhů, díky obrovským knihovnám, které naplňují obývací prostor. Historická křesla, která také pocházejí z 50. let, lemují koňakovou koženou sedačku. Jídelní stůl z francouzského statku, zachráněný z 19. století, je také historickým kouskem, který dotváří celkový charakter prostoru. Po moderní rekonstrukci je v domě stále cítit autentičnost minulosti a nádech nostalgie. Dopomáhají tomu i vysoké stropy, které ač jsou v domě, navozují prostoru opravdu speciální loftový charakter.

Bílý kuchyňský nábytek příjemně ladí s teplou texturou dřevěného stolu a šedá betonová podlaha dodává punc designu současnosti. V pracovně se dbalo na praktičnost a minimalismus. Ložnice jsou naopak oázami klidu, dětský pokoj je doslova královstvím hravosti. Patrová postel připomínající bunkr na stromě je pro děti skutečným zážitkem. Moderní koupelny s nádechem retra jsou obloženy hexagonálními dlaždicemi, které jsou ve Španělsku moderním a oblíbeným prvkem. Ve speciálním prostoru pro „hraní“ najdeme opět do výšin sahající knihovnu, která je ozvláštněna houpací sítí. Nechybí pokoj pro hosty, který je samostatně oddělen od společenských prostor. Vydařená rekonstrukce domu zachovává autentičnost minulosti a zároveň je moderně provzdušněná a prosvětlená.

- Komerční sdělení-live magazin