- Komerční sdělení-PR články

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Kos 

Kos je druh ptáka, který patří mezi nejrozšířenější na...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Do Ameriky cestujeme už i bez testu as letenkami pod 400 eur zpátečně

Zpáteční letenky do Spojených států začínají aktuálně na cenovce od necelých 380 eur s odletem z Vídně.
Velké uvolňování opatření neobešlo ani Ameriku, od 12. června se plně očkovaní cestovatelé nemusí při příjezdu prokazovat negativním testem. Tato povinnost zatím odpadává na 90 dní, po kterých se vyhodnotí epidemiologická situace.

Povinností zůstává registrace před vstupem do země. Formulář prohlášení a podrobnější informace jsou uvedeny na webovém sídle Centra kontroly a prevence nemocí. Na neočkované osoby čeká sedmidenní izolace, mezi třetím a pátým dnem se podrobí testu na COVID-19, výjimky mají děti do 18 let.

Uvolňování opatření je výbornou zprávou pro rekreanty, kterým se cesty za oceán opětovně zjednodušily. Spojené státy otevřely hranice pro plně proočkované cestovatele po dlouhých měsících čekání až v listopadu 2021.

Ani zavřené hranice však cestovatele nezastavily v nákupu letenek, akciové letenky na Havaj způsobily to, že navzdory zavřeným hranicím rostl Havaj o 400 procent ve srovnání se stejným obdobím před pandemií.

Dnes je zájem ještě vyšší, letenky do USA si do poloviny června zakoupilo o necelých 80 procent více rekreantů než za celý loňský rok. Top destinací je New York, který tvoří ze všech destinací podíl 45 procent.

Za oceán cestuje zejména skupina VFR cestovatele, tedy navštěvující rodiny a známé, lákadlem jsou však i příznivé ceny letenek. Do USA cestujeme od necelých 380 eur zpátečně s odletem z Vídně.

New York
Město, které nikdy nespí, je nejoblíbenější letenkou směřující do USA – není se čemu divit. Aktivit je v New Yorku nekonečno – procházka po Central Parku, návštěva Sochy svobody, výstup na Empire State Building, nákupy na 5th Avenue či se jen procházet po městě, které je přímo nabité energií.

A i pokud se rekreanti velkoměstům vyhýbají, New York by rozhodně vynechat neměli – tady jim nebude vadit třeba ani přeplněné Times Square.

Zpáteční letenky do New Yorku začínají na sumě od necelých 380 eur zpátečně, nebo v byznys třídě od necelých 2500 eur zpátečně. K dispozici jsou také letenky v premium economy třídě, a to od necelých 940 eur zpátečně s odletem z Budapešti.

Chicago
Kdo už New York viděl, neměl by přehlédnout ani tvz. větrné město, které je také právě po New Yorku přezdívaným městem číslo 2.

Nejznámější atrakcí města je Cloud Gate – zrcadlová fazole, která se nachází v oblíbeném Millenium Park, pravidelné návštěvy zažívá také socha Abrahama Lincolna, která se nachází v Grant Parku.

Zpáteční letenky do Chicaga momentálně začínají na cenovce od necelých 390 eur zpátečně z Krakova. Na výběr je i byznys třída s cenovkou od necelých 2800 eur zpátečně s odletem z Vídně.

Washington
New York a Chicago jako města jedna a dva, Washington jako to hlavní. Washington D.C., který je hlavním městem Spojených států amerických, své jméno dostal po prvním americkém prezidentu George Washingtonu.

Hlavní památkou, kterou je třeba navštívit, je Monument, obelisk, který byl postaven jako památka na prvního prezidenta. Ten se nachází vedle tzv. zrcadlového bazénu av blízkosti Lincolnova památníku. Vysoký je 169 metrů, v celém Washingtonu rekreanti nenajdou právě proto mrakodrapy – žádná budova nesmí být vyšší než Monument.

Zpáteční letenky do Washingtonu cestovatelé seženou od necelých 450 eur zpátečně – k dispozici je i let byznys třídou, a to s cenovkou od necelých 2700 eur.

Město andělů je jednou z nejoblíbenějších destinací ve Spojených státech. Sluneční Kalifornie navíc nabízí příjemné počasí po celý rok.

Los Angeles toho na talíři nabízí mnoho – pláže a kousek léta na Venice Beach či v Malibu, výhled a turistiku směrem k Hollywood Sign či Griffith Observatory, ze kterého je výhled na celé město a také nápis.

Dalšími zastávkami jsou Beverly Hills se slavnou Rodeo Drive či Walk of Fame – stezka s hvězdami slavných.

Zpáteční letenky do Los Angeles jsou momentálně dostupné od necelých 500 eur – a to s odletem z Budapešti. K dispozici je také letenka v byznys třídě, a to od přibližně 1550 eur.

- Komerční sdělení-live magazin