- Komerční sdělení-PR články

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Kos 

Kos je druh ptáka, který patří mezi nejrozšířenější na...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Revize elektro aneb jak probíhá kontrola elektrospotřebičů?

Elektrické spotřebiče a zařízení se dnes nachází takřka ve všech domácnostech, kancelářích a průmyslových provozech. Každodenní činnosti už si mnoho lidí bez jejich přítomnosti ani nedokáže představit, ovšem elektrospotřebiče se mohou z minuty na minutu proměnit z užitečných pomocníků na noční můru. Tomu je možné předejít prostřednictvím pravidelné revize elektro zařízení, které provádí specializovaná společnost.

Jak často revize provádět?

Revize elektro jsou pochopitelně ošetřeny příslušnými legislativními předpisy a zákony, jimiž se zkušení revizní technici musí při práci řídit. Na revize elektrospotřebičů jsou stanoveny pravidelné lhůty, které se určitě vyplatí dodržovat. Jednotlivá zařízení a spotřebiče jsou rozděleny do několika kategorií, jež se vzájemně liší právě lhůtami kontrol. Například elektrospotřebiče používané na stavbách nebo při zemědělských pracích se vztahují revize každých 6 měsíců.

Jak revize probíhá?

Samotná kontrola elektrických spotřebičů není nijak složitá. Stačí se obrátit na specializovanou společnost, která na dané místo vyšle zkušeného revizního technika. Ten disponuje kvalitními měřícími přístroji a vybavením, takže budou veškeré spotřebiče zkontrolovány v minimálním čase. Zároveň je technik opatří evidenčním číslem a revizní kartou, do níž jsou zapsány naměřené hodnoty, případně zjištěné závady.

Oprava závad

Revize elektroinstalace nejsou jedinou činností, kterou mohou specializovaní technici provádět. I během ní se ovšem může objevit závada, stejně jako při kontrole elektrospotřebiče. V takovém případě si však nemusíte zoufat, protože zkušený revizní pracovník ihned navrhne možná řešení. Pokud se jedná o drobnější závadu, bude neprodleně odstraněna. U vážnějších problémů si s vámi technik domluví schůzku na dobu, kdy bude možné závadu odstranit.

Na revize elektrozařízení a spotřebičů si vždy objednávejte specializované techniky. Samotná kontrola totiž dokáže předejít závadám za několik set tisíc korun českých.

- Komerční sdělení-live magazin