- Komerční sdělení-PR články

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Kos 

Kos je druh ptáka, který patří mezi nejrozšířenější na...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Historické tramvaje odstartovaly ve Vysokých Tatrách letní sezónu

Každou letní sobotu bude na trase Poprad – Starý Smokovec – Štrbské Pleso jezdit retro tramvaj.

POPRAD / VYSOKÉ TATRY: Tatranské historické tramvaje vstupují do další letní sezóny, v neděli odstartovaly z Popradu na Štrbské Pleso první jízdy.

Každou sobotu, až do 3. září, bude na trase Poprad – Starý Smokovec – Štrbské Pleso jezdit retro tramvaj Trojče, vždy v neděli do 4. září zase historická souprava Komety do Tatranské Lomnice.

\“Dočasně však elektrický vůz Kometa vystřídá o něco mladší veterán, motorová lokomotiva ‚TUčko‘ z roku 1968. Na Kométě jsme odhalili poruchu na převodovce, přičemž v nejbližších týdnech bude probíhat její oprava,\“ uvedl Ján Sabaka z Veterán klubu železnic v Popradě.

Tatranská legenda v opravě
TUčko bude za sebou táhnout původní historický vůz Komety TEVD 16 z roku 1911. Sabaka ujistil, že hned po dokončení opravy se oblíbená tatranská legenda opět vrátí na trať.

„Převodovku jsme rozebrali, zjistili jsme, že budeme muset vyrábět nová ozubená kola, pastorek. Jedná se o hnací segment, který pohání mašinku a je to část lokomotivy, která musí být ve stoprocentním pořádku, protože v případě poškození bychom zůstali pokaženi na trati. V současnosti jsme navrhli nová ozubená kola, která se vyrábějí, věřím, že brzy Kometu opět vypravíme na trať,“ doplnil Sabaka.

Jízdy historických tramvají ve Vysokých Tatrách podporují organizace Region Vysoké Tatry, Severovýchod Slovenska a Slovakia Travel. Sabaka věří, že i díky nim se podaří zvýšit návštěvnost regionu.

\“Historické vlaky zažívají na celém Slovensku velký boom a tato doprava určitě osvěží léto v Tatrách,\“ konstatoval. Jízdenky si mohou cestující zakoupit online, případně přímo u průvodce. Odjezd z Popradu je naplánován vždy na 9:25.

I další novinky
Tatranci i touto akcí oficiálně otevřeli letní turistickou sezónu, věří, že po dvou letech pandemie si cestu do regionu najde více návštěvníků.

\“Jsme rádi, že po těch náročných letech jsou přísná opatření víceméně minulostí, a že se léto může rozjet naplno,\“ konstatovala ředitelka Sdružení cestovního ruchu Vysoké Tatry Lenka Rusnáková. Místní během léta připravili pro turisty několik koncertů, sportovních akcí a do Vysokých Tater se v závěru července vrátí i oblíbený dětský festival Medvede dny na Hrebienku.

Novinkou při dopravě z Tatranské Lomnice na Skalnaté Pleso je od pátku (17.6.) během celé letní sezóny využití oranžové šestisedačkové lanovky namísto čtyřmístné kabinkové lanovky.

„Ta nastupuje do velké revize. Díky větší kapacitě by doprava do mezistanice Start měla být komfortnější a zároveň by se měly minimalizovat čekací doby při nárazovém větším zájmu o přepravu,“ doplnil ředitel horského střediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

- Komerční sdělení-live magazin