- Komerční sdělení-PR články

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Kos 

Kos je druh ptáka, který patří mezi nejrozšířenější na...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Thajsko a Egypt uvolňují vstupní podmínky či nový název pro Turkish Airlines

Devět důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohly uniknout.
Thajsko od 1. července zruší registraci na Thailand Pass. Cestujícím se tak od 1. července 2022 výrazně zjednoduší vstup do země, kromě Thailand Pass se ruší i požadavek na zdravotní pojištění s krytím alespoň 10 tisíc dolarů. Od července bude ke vstupu do Thajska stačit buď PCR test, nebo kompletní očkování proti COVIDu. Cestující budou tyto dokumenty muset prokázat 72 hodin před cestou do země – v tištěné nebo digitální podobě. Více o podmínkách vstupu do Thajska naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Egypt zrušil od 17. června vstupní podmínky. Do Egypta už cestujeme tak jako kdysi, bez omezení. Vízový poplatek ve výši 25 USD se platí po příletu na letišti.

Turecký letecký dopravce Turkish Airlines mění svůj název. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že by se letecká společnost Turkish Airlines měla přejmenovat na Türkiye Hava Yolları. Postupně tak více než 300 letadel společnosti dostane nový design. Tento krok odráží snahu země o to, aby byla na mezinárodní scéně označována jako Türkiye, což je od června 2022 novým oficiálním názvem země.

Gruzie zrušila všechna vstupní opatření spojená s koronavirem. Cestovatelé přijíždějící do země se od 15. června nemusí prokazovat dokladem o bezinfekčnosti. Od března 2022 již není nutné vyplnit příjezdový formulář při vstupu do Gruzie. Nezaočkovaní cestovatelé také nově nemusí podstoupit kontrolní test třetí den pobytu v zemi.

Jižní Korea uvolňuje vstupní podmínky. K prvnímu výraznému uvolnění došlo v Jižní Koreji začátkem dubna. Země zrušila povinnou sedmidenní karanténu po vstupu už i pro neočkované cestující. Od 8. června 2022 tak platí jednotné vstupní podmínky, které již izolaci vůbec nepožadují. Více o podmínkách vstupu do Jižní Koreje naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Cestující mohou opět tranzitovat přes letiště v Tchaj-wanu. Od 15. června mají turisté opět povoleno tranzitovat přes mezinárodní letiště Taoyuan v Tchaj-wanu. Je to dobrá zpráva pro cestující s aerolinkami EVA Air a China Airlines. Avšak vstup do Tchaj-wanu je nadále omezen pouze pro vybrané skupiny cestujících a podléhá povinné karanténě. Pro turisty stále není vstup povolen. Více o podmínkách tranzitu přes Tchaj-wan naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Brunej zjednodušuje podmínky vstupu. Od 15. června 2022 již nemusí očkovaní cestovatelé předkládat před cestou do Bruneje negativní test. Nemusí se testovat ani po příjezdu a povinná pro ně není už ani karanténa. Turisté se musí prokázat očkovacím průkazem, cestovním pojištěním, povinná je také registrace v aplikaci a vyplnění formuláře.

Covid pasy budou platné o rok déle. Instituce Evropské unie se dohodly na prodloužení používání covidpasů. Platnost digitálních COVID průkazů EU vyprší 30. června. Vzhledem k tomu, že se epidemiologická situace může v budoucnu zhoršit, Evropský parlament a Rada EU se dohodly uznávání covidpasů prodloužit o další rok, a to do 30. června 2023. Rozhodnutí však musí ještě oficiálně schválit Evropský parlament a členské země. Stane se tak přesto, že v současnosti většina států covidový pas od cestujících ze zahraničí nevyžaduje.

Na Schwechat autobusem už iz Hlavního nádraží. Český Lines před železniční stanice směrem na vídeňské letiště jezdí šestkrát denně s mezizastávkou na Einsteinově ulici. Nový přímý spoj odjíždí z Hlavního nádraží z nástupiště „G“ v 8:45, 10:45, 12:20, 14:45, 16:45 a 22:45. Tyto časy Slovak Lines zvolily tak, aby co nejlépe navazovaly na nejvíce vytěžené příjezdy IC vlaků a rychlíků z celého Slovenska.

- Komerční sdělení-live magazin