- Komerční sdělení-PR články

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Kos 

Kos je druh ptáka, který patří mezi nejrozšířenější na...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Meziválečný dům předělali na moderní vilu plnou kontrastů

Zajímavá předělávka z Austrálie je ukázkou chytré práce architektů, kteří proměnili malý dům v prostorné a otevřené bydlení.

Malý dům z meziválečného období, předělaný v 80. letech minulého století podle tehdy aktuálních trendů, byste dnes nepoznali. Jelikož podle památkářů tento dům nebyl kulturně významný, architekti mohli přijmout mnoho výzev, jak jej předělat na moderní bydlení.

Požadavek majitele domu byl krásný výhled do zadní zahrady, který se díky proskleným dveřím s ocelovým rámem dokonale povedl. Nesmrtelná kombinace bílé barvy a dřeva vyzařuje klid, s akcenty červené i kreativitu. Z obývacího pokoje spojeného s jídelnou je možný přechod přímo na dřevěnou terasu zadní zahrady. Díky zajímavému rozložení prostoru je možné křížové větrání, kuchyňská část se ukrývá ve vnitřním nádvoří domu. Jednoduchý vchodový prostor s tmavým páleným dřevem ostře kontrastuje s bílým průčelím. Nechybí dvě ložnice, koupelna a samostatná prádelna. Přizpůsobený podmínkám australského počasí je tento zajímavý dům s dlouholetou historií příjemným moderním bydlením.

- Komerční sdělení-live magazin